Makita korporatsioonist

1915.aastal asutatud elektrimootorite müügi- ja remondifirmast Makita Corporation on tänaseks saanud Jaapani suurim portatiivsete elektriseadmete tootja ning oma valdkonna ülemaailmselt tunnustatud liider.

Makita, mille peakontor asub Anjos Nagoya lähedal, konstrueerib, toodab ja turustab suures valikus elektriseadmeid. Makita põhitoodete hulka kuuluvad ketassaed, trimmerid, höövlid, puurvasarad ja lihvijad.

Veelgi laiemate vajaduste rahuldamiseks pakub firma ka pneumaatilisi seadmeid, ent ka aiatööriistu ning tooteid sisemajapidamistöödeks. Nende elektriseadmete ja teiste toodete ületamatu kvaliteet ja töökindlus – mille on taganud ettevõtte tugev teadus- ja arendustöö – on teeninud Makita toodetele usalduse kogu maailma klientide hulgas.

Lisaks laiale kodumaisele võrgule, millesse kuuluvad firma enese ja Ichinomiya tehased ning üle 100 müügiesinduse, teostab Makita oma äritegevust kogu maailmas 39 tütarettevõtte vahendusel.

Eesmärgiga saada tõeliselt globaalseks põhjaliku elektriseadmete ja nendega seonduvate toodete valiku pakkujaks ning kooskõlas oma tootmispoliitikaga, mis hõlmab toodete valmistamist klientide läheduses, toodab Makita elektriseadmeid ja teisi tooteid seitsmes tootmisüksuses välismaal.

 

Ajaloost

1915 - asutati Nagoyas firma Makita Electric Works
1938 - ühendati firma Makita Electric Works Ltd.-ks
1958 - alustati esimesena Jaapanis kaasaskantavate elektriliste lihvimismasinate tootmist
1962 - noteeriti firma aktsiad Nagoya börsil
1970 - asutati Makita U.S.A. Inc.
1971 - asutati Makita France S.A.
1972 - asutati Makita Electric (UK) Ltd.
1977 - asutati Makita Werkzeug GmbH (Saksamaa)
1984 - asutati Makita Corporation (USA)
1989 - asutati Makita Manufacturing Europe Ltd. (Suurbritannia)
1991 - sai firma nimeks Makita Corporation
1995 - asutati Makita International Europe Ltd. (Suurbritannia)
2001 - asutati Makita OY (Soome)
2006 - asutati Makita OY Eesti filiaal
2008 - asutati Makita OY Sweden branch